नेकपाले टुङ्ग्यायो कार्यविभाजन (सूचीसहित)

काठमाडौं,
साउन ३१ ।

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले विभिन्न ३३ केन्द्रीय विभागका प्रमुख तोकेको छ । पार्टी एकतापछि लामो समयसम्म टुङ्गिन नसकेको सो विषयमा आज प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा सम्पन्न बैठकले टुङ्गो लगाएको हो ।

बैठकले चर्चामा रहेको स्कूल विभागको प्रमुखमा उपप्रधानमन्त्री एवम् सचिवालय सदस्य ईश्वर पोखरेललाई जिम्मेवारी दिइएको छ ।

यसैगरी बैठकले विदेश विभाग प्रमुखमा वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल तथा उपप्रमुखमा राम कार्की, सङ्गठन विभाग प्रमुखमा सचिवालय सदस्य बामदेव गौतम, प्रचार विभाग प्रमुखमा प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठ, नीति, अध्ययन प्रतिष्ठान विभाग प्रमुखमा नेता झलनाथ खनाल र अर्थ तथा योजना विभाग प्रमुखमा सुरेन्द्र पाण्डेलाई जिम्मेवारी दिएको छ ।

बैठकले प्रदेश १ मा शेरधन राई र नरेश कँडेल, प्रदेश २ मा नागेन्द्र चौधरी र महेन्द्र पासवानलाई जिम्मवारी दिइएको छ भने प्रदेश ३ मा हितमान शाक्य र काशिनाथ अधिकारीलाई सहइन्चार्जको जिम्मेवारी दिएको छ ।

त्यस्तै प्रदेश ४ मा किरण गुरुङ र यशोधा सुवेदी गुरुङ, प्रदेश ५ बैजनाथ चौधरी र कुलबहादुर केसी, कर्णाली प्रदेशमा कालीबहादुर मल्ल र प्रकाश ज्वाला, सुदुरपश्चिम प्रदेशमा भानुभक्त जैसी र प्रकाश भट्टलाई जिम्मेवारी दिएको छ ।

विभाग र प्रमुख तथा उपप्रमुख यसप्रकार छन् :-

१ अर्थ तथा योजना विभाग प्रमुख सुरेन्द्र पाण्डे, उपप्रमुख डोर प्रसाद उपाध्याय
२ उद्योग तथा वाणिज्य विभाग प्रमुख राधा ज्ञवाली, उपप्रमुख वामदेव क्षेत्री
३ उपभोक्ता हित तथा आपूर्ति विभाग प्रमुख मातृका यादव, उपप्रमुख बलराम बास्कोटा
४ कृषि तथा भूमि सुधार विभाग प्रमुख चक्रपाणी खनाल, उपप्रमुख हरि पराजुली
५ कोष तथा आर्थिक व्यवस्थापन विभाग प्रमुख हरिबोल गजुरेल, उपप्रमुख कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
६ खानेपानी तथा सरसफाई विभाग प्रमुख बिना मगर, उपप्रमुख ममता गिरी
७ जल स्रोत सिँचाइ तथा ऊजा विभाग प्रमुख वर्षमान पुन, उपप्रमुख परशू मेघी गुरुङ
८ निर्वाचन विभाग प्रमुख प्रदिप ज्ञवाली, उपप्रमुख खिमलाल देवकोटा
९ न्याय कानुन तथा मानव अधिकार विभाग प्रमुख रघुजि पन्त, उपप्रमुख मुक्तिनारायण प्रधान
१० पर्यटन प्रवद्र्धन तथा नागरिक उड्डयन विभाग प्रमुख योगेश भट्टराई, उपप्रमुख पासाङ शेर्पा
११ प्रचार तथा प्रकाशन विभाग प्रमुख नारायाण्काजी श्रेष्ठ, उपप्रमुख सूर्यबहादुर थापा
१२ प्रादेशिक मामिला विभाग प्रमुख घनश्याम भुसाल, उपप्रमुख परशुराम तामाङ
१३ पार्टी स्कूल विभाग प्रमुख ईश्वर पोखरेल, उपप्रमुख देवेन्द्र पौडेल
१४ पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग प्रमुख नारायाण प्रसाद शर्मा, उपप्रमुख ज्ञानबहादुर भजुेल
१५ भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था विभाग प्रमुख रघुविर महासेठ, उपप्रमुख हरि अधिकारी
१६ यूवा तथा खेलकुद विभाग प्रमुख टोपबहादुर रायमाझी, उप्रमुख ठाकुर गैरे
१७ राजकीय मामिला तथा सुशासन विभाग प्रमुख दानबहादुर थापा, उपप्रमुख गुरु बराल
१८ वन तथा वातावरण विभाग प्रमुख शक्ति बस्नेत, उपप्रमुख चुँडामणी जंगली
१९ विज्ञान तथा प्रविधि विभाग प्रमुख गणेश शाह, उपप्रमुख अरुण नेपाल
२० विदेश मामिला विभाग प्रमुख माधव नेपाल, उपप्रमुख सुरेन्द्र कार्की
२१ शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास विभाग प्रमुख गिरिजामणी पोखरेल, उपप्रमुख विजय पौडेल
२२ श्रम तथा रोजगार विभाग प्रमुख गोर्कण विष्ट, उपप्रमुख रामेश्वर राय यादव
२३ संगठन विभाग प्रमुख वामदेव गौतम, उपप्रमुख जनार्दन शर्मा
२४ संघीय संसदीय विभाग प्रमुख सुवास नेम्वाङ, उपप्रमुख देवप्रसाद गुरुङ
२५ सामाज कल्याण विभाग प्रमुख केशवलाल श्रेष्ठ, उपप्रमुख गोपाल ठाकुर
२६ सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग प्रमुख विष्णु रिमाल, उपप्रमुख धर्मदत्त देवकोटा
२७ सहरी विकास विभाग प्रमुख लेखराज भट्ट, उपप्रमुख जगन्नाथ खतिवडा
२८ सामान्य प्रशास विभाग प्रमुख लालबाबु पण्डित, उपप्रमुख रेखा शर्मा
२९ साहित्य कला संस्कृति विभाग प्रमुख मणि थापा
३० स्थानीय तह विभाग प्रमुख युवराज ज्ञवाली, उपप्रमुख उर्मिला अर्याल
३१ स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग प्रमुख राजेन्द्र पाण्डे, उपप्रमुख अन्जना विशंखे
३२ नीति तथा अनुसन्धान प्रतिष्ठान संयोजक झलनाथ खनाल, सहसंयोजक रामचन्द्र झा
केन्द्रीय कार्यालय सचिब श्रीराम ढकाल, सचिब ईश्वरी रिजाल

प्रदेश कमिटी सहइन्चार्ज

प्रदेश १ शेरधन राई, नरेश खरेल
प्रदेश २ नागेन्द्र चौधरी, महेन्द्र पासवान
प्रदेश ३ काशिनाथ अधिकारी, हितमान शाक्य
गण्डकी किरण गुरुङ, यशोदा सुवेदी गुरुङ
प्रदेश ५ कुलप्रसाद केसी, वैजनाथ चौधरी
कर्णाली कालिबहादुर मल्ल प्रकाश ज्वाला
सुदुरपश्चिम खगराज भट्ट, भानुभक्त जैसी

यसमा तपाइको मत

अन्य समाचार